Yetsan Auto Radiator Co.,Inc./Engine Cooling, Air Conditioning, Heat Exchangers,


   Siteiçi Arama:

Fabrika:
Ankara Yolu 7. Km.
19001, Çorum-Türkiye
Tel: + 90 (364) 235 04 12
Faks: + 90 (364) 235 04 15

www.yetsan.com.tr
yetsan@yetsan.com.tr

 Firma Hakkında


Türkiye Otomotiv Sektörü`nün öncü kuruluşlarından olan YETSAN OTO RADYATÖR VE KALORİFER SANAYİ VE TİCARET A.Ş., 1972 yılında OTO KALORİFERLERİ ve RADYATÖRLERİ imalatı yapmak üzere Orta Anadolu illerinden Çorum’da kurulmuştur.

Araçlardaki ısıtma sorunu nedeniyle Türkiye’de ilk kez ilave ısıtma sistemlerini tasarlayıp, oto kaloriferlerinin üretimine başlamıştır. İlerleyen yıllarda büyük gelişmeler kaydederek ürünlerine otobüs ve kamyonların yakıt tankları ile benzeri bazı parçaları da dahil etmiştir.

1980’li yıllarda bugün halen faaliyette olduğu fabrikanın yapımını tamamlamış; kaliteli, seri ve çağdaş, en son teknolojik yeniliklerle; oto kaloriferi konusunda büyük elişmeler kaydetmiştir. Ülkemizin genelinde kendisini ispatlayan firmamız böylece otomotiv sektöründeki bu büyük sorunu çözerek, çok önemli bir eksikliği gidermiş, halkımızın ısıtma problemi olan araçlarında sıcak bir seyahat ortamı sağlamıştır.

Yetsan, ürünlerinin üretildiği şehir olan Çorum iliyle özdeşleşmiştir. Çorum ilimizin ismini tüm ülke sanayine duyurmuştur. Bu kaliteli ve dürüst çalışmalarından dolayı ürünlerine ülkemiz sanayinde Çorum Kaloriferleri ismi verilmiş ve bu isimle firmamız bütünleşmiştir. Bundan sonra uzun yıllar boyunca bu ısıtma sistemleri Çorum Kaloriferleri olarak anılacaktır. Daima iftiharla anacağımız bu isim mamullerimizin kalite, yenilik ve teknik yönlerine daha fazla özen göstermemize neden teşkil etmiştir. Böylece ülkemize yapılan Oto Kaloriferi ithalatı da sıfıra inmiştir. Bütün bu sürecin sonunda, kendi pazarını oluşturmuş, motorlu araçlar ısıtma sistemlerinde sektörün belirleyicisi ve lideri olmuştur.

1982 yılında Firmamız üretim kapasitesinin artması nedeniyle, şu anda halen yönetim binasının bulunduğu 23.000m2 açık , 6000m2 kapalı alana sahip fabrikasına taşınmıştır.

1988 yılına gelindiğinde İlave ısıtma sistemlerinde kullanılması ve pazardan da bu yönde yoğun talep gelmesi üzerine şirketimiz programında yer alan bugünkü çağdaş, ileri teknoloji ile Dünya standartlarına uygun BAKIR-PİRİNÇ TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK bilumum MOTORLU ARAÇLAR İÇİN RADYATÖR VE KALORİFERLERİNİ üretmeye başlamış, bu yeni yatırımında da çok kaliteli ürünleri otomotiv endüstrisine sunmuştur.

1995 yılında radyatör üretimi ile birlikte kapasitesi artan firmamız, organize sanayi bölgesinde 22.000m2 açık, 7.500m2 kapalı alana sahip ikinci üretim merkezini faaliyete geçirmiştir.

1999 yılı içerisinde YETSAN OTO RADYATÖRLERİNDE BAKIR-PLASTİK TEKNOLOJİSİNİN DE KULLANILMASI İLE ulaştığı yüksek kapasite, ileri Teknoloji, yüksek kalite ve uygun maliyetler sayesinde ilk kez yurt dışında da satılmaya başlamıştır. Otomotiv Endüstrisinde, Araç Montaj Hatlarında, Yedek Parça ve İhracat Piyasalarında tercih edilen marka haline gelmiştir.

Bu çalışmalarımızın son ürünü olarak; Sektördeki teknolojik gelişmeye ayak uyduran firmamız 2001 yılı sonunda yatırımını tamamladığı üçüncü tesisinde BRAZING SİSTEM ALÜMİNYUM RADYATÖR deneme üretimine başlamıştır.

 

Bugün YETSAN OTO Türkiye’de 3 tesiste; 70.000m2 açık, 20.000m2 kapalı alanda, 250’nin üzerinde çalışanı ile;
Bakır-Pirinç,  Bakır-Plastik ve Alüminyum Brazing Teknolojilerini kullanarak; 

   - Motor Su Soğutma Radyatörleri, 

   - Her Çeşit Oto Radyatörleri ve Kalorifer Radyatörleri, 

   - Her Çeşit Oto Radyatör Petekleri ve Kalorifer Petekleri, 

   - Hava Soğutma Radyatörleri (Intercooler), 

   - Yağ Soğutma Radyatörleri,

   - Her çeşit özel ebatlarda Radyatör Petekleri, Kalorifer Petekleri, Özel Tip Yağ Radyatörleri ve Komple Radyatörler, 

   - Kabinli Kaloriferler ve bunların tüm Aksam ve Parçalarının tasarım ve üretimini kendi bünyesinde son teknoloji ile yapmakta ve tüm birikimini bu teknolojinin gereği makine parkını oluşturmakta kullanmaktadır.

Toplam kalite yönetimini benimseyen firmamızın tüm çalışanlarının ortak amacı OTO RADYATÖR VE KALORİFER üretiminde kaliteden ödün vermeden sürekli müşteri memnuniyetini sağlamak; daha kaliteli ürünü, dünya pazarlarında rekabet edebilecek maliyetlerle üretmek ve dünya otomotiv sektöründe firmamıza yakışır bir yer edinmektir.

Araştırma, geliştirme ve tüm yeniliklere önem veren, Tasarımdan üretim aşamasına kadar Anadolu sanayine öncülük eden firmamız bundan sonraki yıllarda da çalışmalarına aynı hızla devam edecektir.

Sektörümüzde bütün müşterilerimize daha samimi ve kaliteli hizmet verme yolunda ulaşılan bu üst noktada YETSAN OTO RADYATÖRLERİ VE YETSAN OTO ÇORUM KALORİFERİ ismini daha da yüceltme azmiyle çalışmaktadır.


Hoşgeldiniz !

Türkiye Otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından YETSAN OTO RADYATÖR VE KALORİFER SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
sitesine hoş geldiniz.

  » KURUMSAL HABERLER
» OKA 2014 Proje İhale Yayınımız
Yetsan Oto Kalorifer ve Radyatör Sanayi Ticaret A.Ş., Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ‘’KOBİ` lere y» 61. IAA International Motor Show Commercial Vehicles
Yetsan Oto Radyatör;
21-28 Eylül 2006 tarihleri arasında Hannover’ de düzenlenen 61. IAA I» Automechanika in Frankfurt am Main, Almanya
Yetsan Oto Radyatör;
12-17 Eylül 2006 tarihleri arasında Frankfurt’ ta düzenlenen AUTOMECHA  » ÜRÜN HABERLERİ
» Yetsan Kaliteden Taviz Vermiyor !
1972`den beri Oto Radyatörleri ve Oto Kaloriferleri üreten Yetsan, yeni ürünlerindeBu site içerisinde yer alan metin ve görseller Yetsan tarafından sağlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. 2006 ©
Anasayfa  ·  Kurumsal  ·  Üretim  ·  Ürünler  ·  Kalite ·  Mühendislik ·  Kariyer  ·  Haberler   ·  Download  ·  İletişim